Zdejmowanie lakieru hybrydowego w domu

zmywacz

Chcesz pozbyć się żelowego lakieru do paznokci i nie masz czasu ani cierpliwości, aby udać się do salonu? Znamy to. Pokusa, by zerwać lub odgryźć lakier jest silna (i niesamowicie satysfakcjonująca), ale musisz się jej oprzeć! Kiedy zerwiesz lakier, razem z nim odejdzie także część warstwy paznokcia, co pozostawi go podatnego na urazy i łamanie. Dobrą wiadomością jest to, że możesz usunąć hybrydowy manicure w domu, nie wchodząc do salonu – i nie uszkadzając swoich paznokci. Najlepszy sposób na bezpieczne usunięcie lakieru hybrydowego zajmuje trochę czasu i cierpliwości, ale pomoże utrzymać paznokcie w dobrej formie.

Daj sobie czas na proces usuwania lakieru hybrydowego i, co najważniejsze, zrób to w dobrze wentylowanym miejscu, aby nie wdychać acetonu. Proces ten naprawdę nie może się odbyć w pośpiechu – potrzeba na to około 30 minut. By nie tracić czasu włącz sobie swój ulubiony serial 🙂

1. Spiłuj top z paznokci

Zanim wyjmiesz zmywacz spiłuj top z paznokci. Najlepiej jeśli użyjesz pilniczka ostrego – np. 100/180. Delikatnie i powoli zetrzyj wierzchnią warstwę topu uważając na skórki. Podczas piłowania topu łatwo o ich uszkodzenie.

2. Ochroń swoją skórę przed acetonem

Następnie natłuść skórę wokół paznokci oraz opuszki palców oliwką do skórek lub tłustym kremem. Zapewni to ochronę przed acetonem, który bardzo wysusza skórę.

3. Namocz waciki w acetonie

Kluczem do usunięcia hybrydowego lakieru do paznokci jest zanurzenie paznokci w acetonie. Możesz to zrobić w małej misce wypełnionej acetonem i kroplą lub dwoma olejku nawilżającego lub zużywając mniej acetonu i namoczyć w nim waciki.

4. Owiń palce folią aluminiową

Weź folię aluminiową i porwij ją na małe kwadraty – około 10 na 10 centymetrów. Następnie zacznij owijać koniuszki palców folią. Umieść wacik nasączony acetonem na palcu i użyj folii, aby zabezpieczyć wacik. Zacznij od swojej niedominującej ręki – to ułatwia sprawę.

Powtórz to na wszystkich 10 paznokciach. ( pod koniec będzie trochę trudniej, gdyż większość twoich palców będzie pokryta folią aluminiową – możesz poprosić kogoś o pomoc) Następnie, po 10 lub 15 minutach, sprawdź swoje postępy.

5. Zeskrob pozostałości lakieru
Lakier hybrydowy powinien wyglądać tak, jakby odchodził z paznokci w płatach. Pozostałości lakieru powinnaś być w stanie usunąć przy niewielkim lub zerowym skrobaniu patyczkiem z drzewa pomarańczowego- jeśli nie, wróć do moczenia ich w acetonie przez kolejne pięć minut i spróbuj ponownie. Nie rób nic na siłę bo uszkodzisz paznokieć, lepiej poczekać chwilę dłużej i uzbroić się w cierpliwość.

6. Zadbaj o skórę i dłonie po kontakcie z acetonem

Po długiej przygodzie z acetonem paznokcie będą prawdopodobnie trochę suche. Natrzyj je olejem kokosowym (który jest idealnym nawilżaczem), lub po prostu użyj grubszej warstwy swojego ulubionego kremu do rąk. Jeśli ponownie znów będziesz nakładać hybrydę, pomiń krok nawilżania i zrób to po nałożeniu hybrydy.